Hydroizolacja łazienki – cel, wykonanie.
Remont łazienki to działanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Zanim zaczniemy układać płytki, czy montować elementy sanitarne, należy prawidłowo zabezpieczyć powierzchnię. Podstawowym zadaniem wykonywanym w powierzchniach, które narażone są na powstawanie wilgoci, jest odizolowanie powierzchni betonowej.
Hydroizolacja łazienki polega zatem na nałożeniu na podłogę i ściany odpowiedniej substancji, która uniemożliwi przedostanie się wody i wnikanie jej w strukturę betonu. Jak wykonać hydroizolację? Czym izolujemy powierzchnię łazienki?
Wykonanie hydroizolacji to zadanie proste i niewymagające wielu specjalistycznych umiejętności. Jednym z głównych produktów procesu jest folia w płynie, która połączeniu z taśmami i kołnierzami izolacyjnymi tworzy nieprzepuszczalną warstwę ochronną.
Początkowo należy odpowiednio przygotować powierzchnię, na którą zostanie nałożona folia. Powinna być ona wygładzona, odtłuszczona i zagruntowana. Folię należy nanieść malując powierzchnię pędzlem lub odpowiednim wałkiem. Następnie uszczelnić połączenia ścian z podłogą i inne trudnodostępne miejsca, za pomocą taśm i kołnierzy.
Po wyschnięciu ( około 3 godz.) nałożyć kolejną warstwę. Odczekać 12 godzin i powtórzyć cały proces. Po ostatecznym wyschnięciu można kontynuować prace remontowa łazienki.
Sprawdź również: folia w płynie